MAXONE s.r.o. poskytuje komplexné riešenia v oblasti nabíjacích staníc pre elektromobily:

  • Dodávka nabíjacích a rýchlonabíjacích staníc
  • Inštalácia, oživenie a uvedenie do prevádzky
  • Platobný systém
  • Záručný a pozáručný servis

Elektrická energia, ako najčistejšia známa forma energie si z logických dôvodov našla svoje miesto aj v automobilovom segmente. Elektromobily sa stávajú bežnou súčasťou našich ciest a ambiciózne projekty vo svete vytláčajú spaľovacie motory z miest a vozových parkov spoločností. Neoddeliteľnou súčasťou elektromobilov je nabíjacia infraštruktúra, ktorá na rozdiel od bežných čerpacích staníc PHM funguje na niekoľkých úrovniach. Od bežnej domácej zásuvky, alebo malej nabíjacej stanice vo Vašej garáži, až po verejné multi-štandardové nabíjacie stanice.

Nabíjacie stanice pre elektromobily Delta

Skupina Delta je najväčším svetovým výrobcom napájacích zdrojov. Cieľom spoločnosti je poskytovať inovatívne, čisté a energeticky efektívne riešenia pre lepší zajtrajšok. Najdôležitejšími hodnotami spoločnosti sú inovácie, spokojnosť zákazníka, kvalita, tímová práca a agilnosť. Delta má celosvetovú pôsobnosť s výrobnými závodmi v Taiwane, Číne, Thajsku, Mexiku, Indii a Európe. Široké produktové portfólio zahŕňa výrobu riešení napájacích systémov a obnoviteľnej energie, systémov solárnej energie, energicky úsporných produktov LED osvetlenia, komerčných zobrazovacích systémov ako video steny, LED a LCD obrazovky a rôzne projektory, systémov priemyselnej automatizácie, elektronických komponentov pre IT, telekomunikácie a automobilový priemysel.

DC Wallbox 25kW

Delta Ultra fast charger

Nabíjacie stanice pre elektromobily Ensto

Ensto je rodinný podnik a mezinárodná Cleantech spoločnosť zameraná na vývoj, výrobu a marketing elektrických systémov a dodávok pre distribúciu elektrickej energie, elektrické aplikácie a nabíjaciu infraštruktúru pre elektrické vozidlá, so záväzkom k trvalo udržateľnému rozvoju a s cieľom byť poprednou svetovou spoločnosťou v energetickej účinnosti a distribúcii. Naše produkty, vyrobené v siedmych rôznych krajinách sveta, sú šetrné k životnému prostrediu, energeticky úsporné a zanechávajú len minimálnu uhlíkovú stopu. Ensto ako rodinný podnik stavia podnikanie na ľuďoch, dôvere a environmentálnych hodnotách na dlhodobej báze. Skutočné potreby zákazníkov vedú spoločnosť k hľadaniu správnych riešení s pridanou hodnotu.

Chago Wallbox

Chago Pro

Chago Media

Ensto One

Ensto One Home

Nabíjacie stanice DBT-CEV

Spoločnosť DBT-CEV bola založená v roku 1990 a od roku 1992 sa aktívne venuje problematike nabíjania elektromobilov. Celkovo je nainštalovaných viac ako 1800 rýchlonabíjacích staníc DBT-CEV v 33 krajinách sveta. Momentálna výrobná kapacita je 100 ks mesačne. MAXONE, s.r.o. je oficiálny distribútor a servisný partner spoločnosti DBT-CEV pre Slovenskú a Českú republiku. Celkovo máme v servisnej správe viac ako 40 rýchlonabíjacích staníc DBT-CEV.

Compact 50

Ultra 150

Naši partneri a zákazníci v oblasti e-mobility


Elektromobilita v skratke

Čo je to elektromobil?

Elektromobil je automobil, ktorého zdrojom pohybovej energie je elektromotor. Napájanie elektromotora je v prevažnej väčšine zabezpečené z akumulátora, ktorý je potrebné nabíjať prostredníctvom nabíjacej stanice.

Čo je to Plug-in hybrid?

Plug-in hybrid je automobil s hybridným pohonom, teda s kombináciou spaľovacej a elektrickej pohonnej jednotky, pričom zdroj energie pre elektrický pohon, t.j. akumulátor, je možné nabíjať na nabíjacej stanici.

Ako nabíjať elektromobily a hybridy?

S komerčnou výrobou a predajom elektromobilov prišlo k štandardizácii nabíjacích systémov. Elektromobily a Plug-in hybridy je možné nabíjať na nabíjacích staniciach podľa normy IEC 61851.

Nabíjanie podľa IEC 61851

Elektromobil je pripojený na bežnú zásuvku, 230V alebo 400V, prostredníctvom prenosnej nabíjacej stanice, ktorá je dodávaná spolu s vozidlom, alebo si ju môže spotrebiteľ dodatočne zakúpiť. Pri originálnej nabíjacej stanici je nabíjací prúd z pravidla 10A/1fáz. Na trhu sú produkty, ktoré umožňujú nastavenie nabíjacieho prúdu až do 32A (pri 3fáz. zásuvkách) v prípade, že má spotrebiteľ zásuvku dimenzovanú na takýto prúd. Takáto nabíjacia stanica neslúži na zmenu charakteru elektrického prúdu a napätia (nemení ich veľkosť ani frekvenciu), ale zabezpečuje ochrany a komunikáciu s vozidlom počas procesu nabíjania. Zmena zo striedavého na jednosmerný prúd prebieha priamo vo vozidle prostredníctvom takzvaného palubného AC/DC meniča.

Pri prúde do 16A/1fáz. hovoríme o pomalom nabíjaní.

Konektory používané pri Móde 2:

Elektromobil je na striedavé napätie pripojený cez špecifický konektor nabíjacej stanice, ktorá je z pravidla neprenosná a je pripojená na distribučnú sieť pevným prívodom. Rovnako ako pri Móde 2, nabíjacia stanica neslúži na zmenu charakteru elektrického prúdu a napätia (nemení ich veľkosť ani frekvenciu), ale zabezpečuje ochrany a komunikáciu s vozidlom počas procesu nabíjania. Zmena zo striedavého na jednosmerný prúd prebieha priamo vo vozidle prostredníctvom takzvaného palubného AC/DC meniča. Dostupný nabíjací výkon sa pohybuje v rozmedzí 0-7kW pri jednofázovom pripojení (do 32A pri 230V) a 0-22kW pri trojfázovom pripojení (do 32A pri 400V). Reálny nabíjací výkon limituje aj samotný elektromobil teda výkon palubného AC/DC meniča. Niektoré typy elektromobilov (Tesla, Renault Zoe) sú schopné prijať až 43kW/400V (t.j 63A) striedavých. Výkony nabíjania do 7kW označujeme ako pomalé nabíjanie, 7 – 22kW označujeme ako stredne rýchle nabíjanie a nad 22kW hovoríme o rýchlom nabíjaní.

Konektory používané pri Móde 3:

Elektromobil je k nabíjacej stanici pripojený cez špecifický konektor na jednosmerné napätie. Zmena napätia prebieha priamo v nabíjacej stanici, ktorá je pripojená na distribučnú trojfázovú sieť. V závislosti od typu nabíjacej stanice sa môže meniť dostupný nabíjací výkon v rozmedzí od 0 do 150kW (cieľ do budúcnosti je 350kW).

Konektory používané pri Móde 4: